Planowanie, rozwój osobisty, rozwój biznesu oraz organizacja życia

Droga do Twojego celu

Nawet kiedy masz plan, wiesz czego chcesz, to nie wiesz jak będzie wyglądała ostatecznie sama droga do celu, który sobie obrałeś. Czy będzie stosunkowo przyjazna, czy się potkniesz, kogo na niej spotkasz. Boisz się. Każdy się boi. Dlatego najważniejsze jest pierwsze kilka metrów. Przecież je widzisz, jak na dłoni. Nie zastanawiaj się co zobaczysz dalej. Nie martw się na zapas. To prawda, że możesz spotkać na niej strasznego smoka, ale z pewnością spotkasz też kogoś z kubkiem ciepłej herbaty, gdy zacznie zapadać zmrok, a Ty będziesz już bardzo zmęczony wędrówką. Pamiętaj: pierwsze 100 m, potem kolejne i tak dalej. Tej pięknej zasady nauczył mnie kiedyś mój instruktor prawa jazdy, gdy odwlekałam podejście do egzaminu (byłam naprawdę dobrze przygotowana, ale wciąż miałam poczucie, że jeszcze nie jestem gotowa). Zdałam za pierwszym razem. Od tamtej chwili stosuję ją w swoim życiu zawsze, gdy chcę gdzieś dojść. I dzisiaj właśnie jest ten dzień. 

To co? Ruszamy dalej? ;-) 

Przeczytaj więcej

Czy zawsze wiesz, gdzie są Twoje pieniądze?

Nie mogę uwierzyć, że dzisiaj kończymy pierwsze półrocze 2017 roku, dopiero był styczeń. Oznacza to dzień podsumowań dotyczących m.in. celów półrocznych oraz finansów zarówno prywatnych, jak i firmowych.  I chociaż w przypadku tych drugich, korzystamy z systemów zainstalowanych w firmie, pracy księgowego oraz zestawień na rachunkach bankowych, to w tej kwestii od lat moje podejście pozostaje niezmienne.

Przeczytaj więcej

Szanujemy. Nie marnujemy.

W naszym sklepie w niedzielę został uruchomiony dział Outlet. Znajdziesz tutaj końcówki serii produktów Norinommo. Zwykle pojedyncze sztuki. Są to pełnowartościowe, w pełni sprawne produkty sprzedawane w atrakcyjnych cenach ze względu na małe niedoskonałości wizualne.

Produkty w tym dziale będą pojawiały się bardzo okazjonalnie. Dokładny opis „wady” znajdziesz przy danym produkcie. Nie polecamy ich na prezent, ale jeśli zależy Ci głównie na funkcjonalności produktu, tutaj możesz wybrać w pełni sprawny produkt w obniżonej cenie.

Przeczytaj więcej

Poniedziałkowa myśl

Nie czekaj na okazję. Stwórz ją. 

Przeczytaj więcej