Planowanie, rozwój osobisty, rozwój biznesu oraz organizacja życia

Jak pracować efektywnie? Zasada nr 3.

Zasada efektywności nr 3.

Dzisiaj kolejna z zasad efektywnej pracy.

Jak mówi B. Tracy „Kiedy pracujesz, pracuj”.  Każdy słyszał to już milion razy, ale nadal wiele osób ma problem z realizacją tego zadania. Przyczyny są różne. Współczesny świat nie sprzyja rozwijaniu w nas skupienia. Co chwilę jesteśmy bombardowani tysiącem komunikatów. Jeśli sami nie stworzymy sobie środowiska sprzyjającego pracy i nie zaczniemy ćwiczyć się w skupianiu na niej w przeznaczonym na na to czasie, nikt za nas tego nie zrobi. 


Przeczytaj więcej

Najważniejsza rzecz, od której zaczynasz wypełnianie planera, to...

Być może masz już planer albo chociaż zwykły terminarz na 2018 rok. Być może zacząłeś już planować ważne dla Ciebie sprawy. Ale czy jesteś pewien, że o wszystkim pamiętałeś i zacząłeś od tego co najważniejsze? 

Przeczytaj więcej

Jaki prezent dla przedsiębiorcy? 10 pomysłów na prezenty dla ludzi biznesu

10 pomysłów na prezenty dla ludzi biznesu

 Szukasz prezentu dla przyjaciółki, która prowadzi swój biznes? A może chcesz obdarować czymś wyjątkowym znajomego, który dopiero co wystartował z własną firmą? Wiemy, że wybór prezentu dla przedsiębiorcy to nie lada wyzwanie, dlatego też przygotowaliśmy zestaw 10 pomysłów na upominek dla kobiet i mężczyzn prowadzących swój biznes. Zainspiruj się i wybierz najlepszy prezent!

Przeczytaj więcej

Jak pracować efektywnie? Zasada nr. 2

Każdego dnia przystępuj do pracy z przygotowanym wcześniej planem działań. Możesz go wykonywać rano, ale najlepszą porą jest moment, gdy kończysz dzień pracy. Poświęć chwilę na przygotowanie planu na kolejny dzień. 

Przeczytaj więcej

Jak szybko wybrać odpowiedni planner?

Jeśli zastanawiasz się, który z plannerów wybrać i chcesz sprawnie podjąć decyzję, spieszymy z pomocą. 

Ostatnio często dzwonicie do nas z prośbą o pomoc przy wyborze planera, pomyśleliśmy więc, że trzeba coś zrobić, aby Wam tę decyzję ułatwić. 

Przeczytaj więcej

Jak pracować efektywniej? Zasada nr 1.

Efektywność, czyli jak sprawić, by wykonywana praca w jak najkrótszym czasie pozwalała Ci osiągnąć zmierzone cele? 
Zanim jednak do tego przystąpisz, pierwsza najważniejsza sprawa... 


Przeczytaj więcej

Czy sukces jest jak drzewo?

Inspiracja, którą mamy dla Ciebie w tym tygodniu, to myśl. Jedna z dwunastu, jakie znajdziesz w plannerach na rok 2018.  Bardzo ją lubimy. Pochodzi z książki „Sprzedaż” F. Eklunda, o której pisaliśmy na blogu

Przeczytaj więcej

Na jak długo wystarczy Twój planner Norinommo?


Nie wiem czy wiesz, ale wszystkie plannery Norinommo na rok 2018 zawierają daty i wystarczą Ci do zaplanowania CAŁEGO ROKU (nie pół, nie ćwierć). Dokładnie tak. Znajdziesz w nich kalendarium na cały ROK 2018, od stycznia do grudnia, a nawet chwilę dłużej.

Dlaczego chwilę dłużej?

Przeczytaj więcej

Planner Norinommo vs zwykły terminarz

Dzisiaj coś dla tych, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem: planner czy zwykły terminarz. Zbliża się weekend, a więc mamy nadzieję, że będziecie mieli więcej czasu, aby podjąć właściwą decyzję :-) 

Czym więc różni się planner NORINOMMO od zwykłego terminarza? 

Przeczytaj więcej

Monitorowanie postępów, projektów, nawyków w plannerach NORINOMMO

Wiesz, że we wszystkich planerach tygodniowych, w każdym tygodniu znajduje się tabela dzięki, której możesz monitorować swoje postępy w 4 różnych dziedzinach, a na koniec tygodnia zrobić ich podsumowanie (np. sport, nauka języków, nawyki takie jak picie wody, waga, ilość przeczytanych książek czy stron, wykonanych telefonów do kontrahentów, inne)?

Przeczytaj więcej

Jak planować budżet, by stać się niezależnym finansowo?

Nieważne, czy jesteś w związku, czy prowadzisz swój budżet samodzielnie. Niezależnie od tego, ile masz lat i jaką sytuację finansową (zakładając, że masz do czynienia z jakimikolwiek kwotami pieniędzy), domyślam się, że przynajmniej kilka razy w życiu podjąłeś już próby oszczędzania, zwiększania zarobków czy planowania wydatków. Jeśli nie, to nie szkodzi. Zawsze jest dobry moment, aby zacząć to robić. Jeśli jednak podejmowałeś w przeszłości takie próby, ale wcześniej czy później okazywało się, że nie przynoszą one zamierzonych efektów, być może wynikało to z tego, że nikt nie podpowiedział Ci, jak się za to zabrać z głową.


Przeczytaj więcej

Poza strefą komfortu jest bezpieczniej

Właśnie wczoraj zastanawiałam się nad tym, jak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy pracowałam nad poszerzaniem swojej strefy komfortu. Pamiętam, jak jakieś 8 lat temu wykonanie telefonu do mojego redaktora przyprawiało mnie o zawał serca. Nadal nie jest to moja ulubiona forma kontaktu, ale...

Przeczytaj więcej

Jak efektywniej korzystać ze szkoleń?

Chodzisz na szkolenia, oglądasz webinary i czasami masz wrażenie, że niewiele z tego wynika i nie w pełni wykorzystujesz poświęcony na nie czas i pieniądze? Jeśli tak, to nie jesteś jedyną taką osobą. Może po prostu postępujesz tak jak inni, którzy byli na szkoleniu, wysłuchali, pokiwali głowami i powiedzieli, że fajnie było, ale nie wiele z niego pamiętaj i rozglądają się za nowym szkoleniem, aby  „poszerzyć” swoją wiedzę i znaleźć nowe, lepsze sposoby na to, aby w końcu osiągnąć to, czego pragną. Co z tym zrobić? Sprawdź czy robisz następujące rzeczy, a jeśli nie, zrób je przy okazji następnego szkolenia i porównaj rezultaty, ok?

Przeczytaj więcej

Droga do Twojego celu

Nawet kiedy masz plan, wiesz czego chcesz, to nie wiesz jak będzie wyglądała ostatecznie sama droga do celu, który sobie obrałeś. Czy będzie stosunkowo przyjazna, czy się potkniesz, kogo na niej spotkasz. Boisz się. Każdy się boi. Dlatego najważniejsze jest pierwsze kilka metrów. Przecież je widzisz, jak na dłoni. Nie zastanawiaj się co zobaczysz dalej. Nie martw się na zapas. To prawda, że możesz spotkać na niej strasznego smoka, ale z pewnością spotkasz też kogoś z kubkiem ciepłej herbaty, gdy zacznie zapadać zmrok, a Ty będziesz już bardzo zmęczony wędrówką. Pamiętaj: pierwsze 100 m, potem kolejne i tak dalej. Tej pięknej zasady nauczył mnie kiedyś mój instruktor prawa jazdy, gdy odwlekałam podejście do egzaminu (byłam naprawdę dobrze przygotowana, ale wciąż miałam poczucie, że jeszcze nie jestem gotowa). Zdałam za pierwszym razem. Od tamtej chwili stosuję ją w swoim życiu zawsze, gdy chcę gdzieś dojść. I dzisiaj właśnie jest ten dzień. 

To co? Ruszamy dalej? ;-) 

Przeczytaj więcej

Czy zawsze wiesz, gdzie są Twoje pieniądze?

Nie mogę uwierzyć, że dzisiaj kończymy pierwsze półrocze 2017 roku, dopiero był styczeń. Oznacza to dzień podsumowań dotyczących m.in. celów półrocznych oraz finansów zarówno prywatnych, jak i firmowych.  I chociaż w przypadku tych drugich, korzystamy z systemów zainstalowanych w firmie, pracy księgowego oraz zestawień na rachunkach bankowych, to w tej kwestii od lat moje podejście pozostaje niezmienne.

Przeczytaj więcej

Szanujemy. Nie marnujemy.

W naszym sklepie w niedzielę został uruchomiony dział Outlet. Znajdziesz tutaj końcówki serii produktów Norinommo. Zwykle pojedyncze sztuki. Są to pełnowartościowe, w pełni sprawne produkty sprzedawane w atrakcyjnych cenach ze względu na małe niedoskonałości wizualne.

Produkty w tym dziale będą pojawiały się bardzo okazjonalnie. Dokładny opis „wady” znajdziesz przy danym produkcie. Nie polecamy ich na prezent, ale jeśli zależy Ci głównie na funkcjonalności produktu, tutaj możesz wybrać w pełni sprawny produkt w obniżonej cenie.

Przeczytaj więcej

Poniedziałkowa myśl

Nie czekaj na okazję. Stwórz ją. 

Przeczytaj więcej

Czym się zajmujesz zawodowo?

Jedną z zalet pracy w Norinommo jest możliwość poznawania wielu fantastycznych osób, takich jak Ty. Trochę już zdążyliśmy się poznać, ale wciąż mamy niedosyt :) Dlatego dzisiaj mamy pytanie, dzięki któremu poznamy się jeszcze lepiej. Napisz, czym zajmujesz się zawodowo. Prowadzisz swoją firmę? Pochwal się, gdzie możemy Cię znaleźć. A może prowadzisz dom lub jeszcze się uczysz?

Zacznę od siebie. Nazywam się Anna Owczarz-Dadan. Jestem twórcą Norinommo, a obecnie zajmuję stanowisko głównego projektanta marki i odpowiadam m.in. za jej stronę wizualną.

Przeczytaj więcej

Planner MINI

Za każdym razem, gdy chcemy pokazać jak nasze plannery czy notesy wyglądają w środku, każdy mówi, że to nierozsądne i zwykle dodaje coś w rodzaju "przecież zaraz ktoś Was skopiuje".  Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy z tego powodu mieli je przed Tobą ukrywać.  Dla nas jest to potwierdzeniem, że  projekty, które oddajemy w Twoje ręce są wartościowe. 

Przeczytaj więcej

Masz problem z dużą ilością notatek? Zobacz, jak szybko możesz nad nimi zapanować


Jeśli zwykle dużo notujesz, to pewnie czasami zdarza Ci się nerwowo przerzucać strony notesu/zeszytu służącego do tego celu  w poszukiwaniu tej jedynej, wybranej i jak na złość ukrywającej się przed Tobą (oczywiście w najmniej właściwym momencie) notatki.  Nie uwierzę, że nigdy w życiu nie odczuwałeś z tego powodu frustracji.  Nawet,  jeśli swoje spostrzeżenia zwykle lokujesz na kartach kilku tematycznych zeszytów (Spryciarzu!), to i tak zwykle nie rozwiązuje to problemu, a to z  jednego kluczowego powodu: zwykłe zeszyty i większość notatników nie oferują Ci narzędzi do szybkiego odszukania zapisanego fragmentu tekstu

Przeczytaj więcej

Luty z Kamilą Rowińską

No i mamy Luty. Dasz wiarę?

Ten miesiąc w plannerach rozpoczynamy słowami Pani Kamili Rowińskiej (wspaniałego trenera, coacha, inwestora, autorki bestsellerów, businesswoman. ) I nie jest to przypadek. Projektując plannery wzięliśmy pod uwagę to, że po styczniowym zapale i planach na nadchodzące miesiące, może pozostać już tylko kurz (cóż, takie są statystyki), a luty dla wielu osób będzie miesiącem krytycznym.

Czy wytrwamy w realizacji swoich celów, czy odpuścimy?

Pomyśleliśmy więc, że w tym momencie przyda się wsparcie od kogoś wyjątkowego. Ta kobieta ze swoją energią, wiedzą i siłą potrafi zmotywować chyba każdego!

Nawiasem mówiąc Pani Kamila otrzymała nasze plannery z prośbą o opinię i poza tym, że powiedziała, że są bardzo ładne, dodała: „korzystam teraz z elektronicznego jednak gdybym chciała przejść na papierowy wybrałabym Wasz!”  


Przeczytaj więcej

Jak szybko zrobić własną kieszeń (kopertę) do plannera?

Tworząc nowe produkty zawsze myślę o Tobie. O tym, co zrobić, aby dawały Ci jeszcze większą elastyczność i wygodę, gdy z nich korzystasz. Dlatego m.in. wszystkie strony projektujemy tak, by dać Ci możliwie jak największy wybór – to Ty decydujesz, w jaki sposób będziesz ich używać. Każdy z nas jest inny i potrzebuje czego innego. To samo dotyczy naszych przyzwyczajeń: takie elementy dodatkowe jak gumka spinająca notes, uchwyt na długopis, ilość wstążeczek, czy schowek na drobiazgi dla jednych są pożądane, innym przeszkadzają. Chcę to jakoś pogodzić, więc wciąż myślimy w Norinommo nad tym jak ulepszyć różne rozwiązania. Ponieważ są osoby, które nie znoszą uchwytów na długopis, a Ci którzy je lubią chcą je mieć na różnej wysokości, nie doczepiamy ich do produktów na stałe. Dajemy jednak możliwość dołączenia takiego uchwytu, jeśli tylko zechcesz.

Przeczytaj więcej

Zarządzanie czasem. 2 kroki, które podniosą Twoją produktywność na zawsze. Poznaj naszą metodę.

Mierzysz czas przeznaczony na wykonywanie konkretnych zadań? Zastanawiałeś się kiedyś, na co dokładnie go przeznaczasz? Jeśli wciąż masz wrażenie, że czas przecieka Ci przez palce, może zechcesz wypróbować moją metodę? Dzięki niej,  już w ciągu pierwszego tygodnia jej stosowania, stałam się produktywna jak nigdy wcześniej - pomimo, że każdego dnia robiłam na prawdę dużo. Wymyśliłam ją, i eksperymentując na sobie wciąż modyfikowałam, tak by za jej pomocą osiągać jeszcze lepsze rezultaty.  Teraz w Norinommo inni ją podpatrzyli i jak na razie również stosują z powodzeniem.

Przeczytaj więcej

Planowanie tygodnia vs nie potrafię żyć wg planu

„Po kilku latach mogłem przenieść swój dzień samoorganizacji na piątek rano i zapomnieć o pracy aż do poniedziałkowego poranka. To nieprawdopodobne, jak wiele mogę zdziałać, jeśli poświęcę wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie pracy. I odwrotnie - robię niezmiernie mało, jeśli swojej pracy wcześniej nie zaplanuję. Wolę pracować ściśle według planu przez cztery i pół dnia i coś osiągnąć niż pracować przez cały tydzień bez efektów”. Tak o swoim sposobie na przekucie wytężonej pracy w widoczne  efekty mówił Frank Bettger, jeden z najlepiej zarabiających handlowców w Stanach Zjednoczonych. 

Przeczytaj więcej

Jak zaplanować tydzień? Czynności powtarzalne w planerze Norinommo. Nasze wskazówki.


Jednym z elementów każdego z plannerów Norinommo jest Tygodniowy plany zajęć powtarzalnych. Stworzyliśmy go z myślą o osobach, które lubią mieć w jednym miejscu podgląd wszystkich powtarzających się zajęć z całego tygodnia lub tych, które chcą poprawić swoją organizację i nauczyć się wyznaczać czas na konkretne cotygodniowe zadania. Każdy kto ma już planner Norinommo, na stronach 16. i 17. (nie zależnie od modelu) znajdzie dwa takie plany. Jak z nich korzystać? 

Przeczytaj więcej

Happy Halloween!

Przeczytaj więcej

Niezniszczalni - Jan Kulczyk i 11 przedsiębiorczych kobiet

Staramy się dzielić wszystkim, co może pomóc Wam w rozwoju nie tylko waszego biznesu, ale przede wszystkim w ciągłym poszerzaniu własnych horyzontów i uczeniu się nowych rzeczy. Wiecie również, że kochamy książki. Jedną z rzeczy, z których możemy wszyscy czerpać inspirację są biografie osób, które w swoim życiu osiągnęły bardzo wiele lub historie osób, które borykały się z podobnymi problemami jak my, miały podobne marzenia i do tego chcą dzielić się swoimi doświadczeniami.

Jestem po lekturze dwóch bardzo ciekawych książek, które oczywiście serdecznie polecamy. Obie są niezwykłe, obie opowiadają o niezwykłych osobach. 

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać prawie wszystko, prawie każdemu?


Jeśli znasz Fredrika, to wiesz, że to inspirująca postać. Nie znasz, poznaj, bo warto. Książka „Sprzedaż, to niej jest tylko książka o tym jak stać się skuteczniejszym sprzedawcą - chociaż przecież wszyscy sprzedajemy coś każdego dnia. To nie jest też książka jedynie dla tych, którzy pracują w branży nieruchomości. 

Przeczytaj więcej

Wszystko w Twoich rękach!

Każdego dnia plannery trafiają do rąk kolejnej ambitnej i przedsiębiorczej osoby.
To optymistyczne wiedzieć, że jest ich w naszym kraju i nie tylko, aż tak wiele.  Planner dotarł także już do Dominiki :) Dziękujemy za film. 

Przeczytaj więcej

Planner tygodniowy PRO - dla BLOGERÓW, FREELANCERÓW, ale nie tylko

Planner tygodniowy PRO to planner, którego do tej pory nie było!

Wymyśliłam go i zaprojektowałam na bazie swoich wieloletnich doświadczeń zawodowych, będąc m.in. autorką ponad 30 książek, szkoleniowcem i projektantką.

To zupełnie nowy sposób planowania zadań. Jest idealny dla freelancerów, blogerów, osób wykonujących wolne zawody, a także tych którzy po prostu lubią pracować, skupiając się głównie na zadaniach do wykonania.

Jeśli lubisz pracę w trybie zadaniowym - głównie skupiasz się na zadaniach do wykonania - i nie potrzebujesz korzystać każdego dnia z harmonogramu, to planner tygodniowy PRO będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zaprojektowałam go tak, abyś każdego dnia miał do dyspozycji jak najwięcej miejsca na planowanie zadań i ustalenie priorytetów. 

Przeczytaj więcej

Matryca (tablica) Eisenhowera

Matryca (Tablica) Eisenhowera. Dzisiaj kilka słów na temat tego cudownego wynalazku, z którego korzystam od jakiegoś czasu. Ten system organizacji zadań postanowiłam zaimplementować do jednego z naszych planerów – dzienny CEO. Dzięki niemu możesz nauczyć się lepiej zarządzać swoim zadaniami i osiągać więcej, odzyskując czas, który wcześniej przeciekał Ci przez palce. Moim zdaniem warto zapoznać się z tą metodą i wypróbować ją przy najbliższej możliwej okazji – najlepiej planując nadchodzący tydzień.

Jeśli nie masz jeszcze plannera, nie szkodzi. 

Przeczytaj więcej

Zaplanuj z nami rok 2017 rok

Tak jak ja potrzebujesz narzędzia do organizacji czasu? Należysz do elitarnej grupy miłośników tradycyjnych rozwiązań? Dobrze trafiłeś. Na ten rok zaprojektowałam trzy, jeszcze pachnące świeżością plannery na 2017 rok dla przedsiębiorczych kobiet i mężczyzn.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz plannera tygodniowego, czy dniowego oraz czy preferujesz pracę w trybie zadaniowym czy potrzebujesz każdego dnia również harmonogramu, na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Skoro tutaj trafiłeś, nie muszę Cię przekonywać, jak ważne jest wyznaczanie celów oraz planowanie zadań, które każdego dnia przybliżają Cię do realizacji tego, co dla Ciebie najważniejsze. 

Jeśli jesteś osobą aktywną zawodowo, wierzę, że każdego dnia zadania te konkurują ze sobą. Zawodowe z domowymi, domowe z osobistymi - tak,  doskonale wiem, jak to jest. Wiem też, że można sobie z tym poradzić przy dobrej organizacji. A jednym z jej elementów jest właśnie dobry planner, który pozwoli Ci wszystko posegregować wg kategorii, zastanowić się, ustalić priorytety, kolejne kroki i działać z poczuciem, że pamiętasz o tym,  co ważne i że masz kontrolę nad swoim sprawami, a nie one nad Tobą. 

Czy plannery, które chcę Ci zaproponować są idealne? Uważam, że pomogą Ci w tym wszystkim o czym napisałam przed chwilą, ale tylko pod jednym warunkiem: BĘDZIESZ Z NICH KORZYSTAĆ i faktycznie wykorzystasz wszystkie możliwości, jakie dają - w końcu za to wszystko płacisz, tak? Grzech nie skorzystać :) 

Co więc dostajesz?

Przeczytaj więcej

Przyjaciele z szafy

Dużo? :) Jak to jest u Was? 

Zbieracie swoje "stare notesy", czy się ich pozbywacie? Ile notesów używacie jednocześnie (w tym samym odcinku czasowym np. pół roku)? 
Przeczytaj więcej

Chcesz otrzymać Planner na 2017 rok?

Jeszcze do północy czekamy na zdjęcia i filmy od osób, które chciałby otrzymać planner na 2017 rok. 
Została godzina :) 

Szczegóły: http://bit.ly/2aVbi4S


Przeczytaj więcej

Zawsze szukaj miejsca na parkingu dla VIP

Czasami jedno zdanie daje więcej wartości niż post na sześć akapitów 

Marcin Osman Ten cytat musiał powędrować do naszego plannera na 2017 rok. 
Już niedługo każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla swojego stylu pracy.

A póki co udanego tygodnia i pamiętajcie o tym, że "każdy z nas jest Very Important Person i każdy zasługuje na najlepsze dostępne miejsce".

P.s. Jeśli chcecie poznać więcej wartościowych przemyśleń Marcina, to polecam Wam książkę "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie"http://bit.ly/2aDWtR8

Przeczytaj więcej

Chcesz otrzymać Notes podróżniczki?


Weekend już za chwilę. Ktoś dzisiaj wyjeżdża na wakacje? 
A może ktoś właśnie wraca do domu?  
Mam dla Was weekendową propozycję. Ale będzie od Was wymagała trochę zaangażowania 

Coś dla tych, którzy mają już Notes podróżniczki i dla tych, którzy chcieliby taki mieć.

Zaczniemy od tych, którzy nie mają jeszcze notesu. 
Chcesz otrzymać Notes podróżniczki w prezencie;-)?


Przeczytaj więcej

Planer miesieczny do wydrukowania

W filmie „3 rzeczy, bez których nie odniesiesz sukcesu”  wspomniałam o planerze miesięcznym do samodzielnego wydrukowania, który m.in.  
ułatwi Ci monitorowanie postępów i  zdyscyplinuje Cię do działania, a do tego możesz oczywiście wykorzystać go do planownia codziennych zajęć. 

Jeśli podoba Ci się ten pomysł i chcesz pobrać taki planner, kliknij tutaj.

Miłego planowania! 

Przeczytaj więcej

Co powinien mieć i jaki powinien być Twój idealny notes?

Czy masz już swój idealny notes? A może nie możesz takiego znaleźć? 

Jeśli chcesz, abyśmy go dla Ciebie stworzyli, podpowiedz nam proszę, co powinien posiadać? 
Jaki powinien być? Czego nie lubisz? A czego oczekujesz od notesu? 

Przeczytaj więcej

Naklejki w notesie Smart. Bardzo prosty, ale skuteczny sposób oznaczania wybranych fragmentów w notesie


Chcesz poznać nowy, bardzo prosty, ale skuteczny sposób oznaczania wybranych fragmentów w notesie, tak abyś mógł do nich błyskawicznie dotrzeć?
Sposób jest uniwersalny i sprawdzi się w przypadku każdego notesu, zeszytu czy plannera.

Wpadłam na ten pomysł jakiś czas temu, zupełnie przez przypadek. Pewnego wieczoru siedziałam nad jednym z notesów i oglądałam naklejki, które otrzymałam wraz z jego zakupem. To był notes innej marki, bo wtedy nie miałam jeszcze Smarta. W każdy razie nie wiedziałam co zrobić z naklejkami pełnymi napisów takich jak: taxi, smile, home itd., bo po prostu nie używam takich rzeczy. 
Zastanawiałam się - i nadal się zastanawiam - do czego służą takie naklejki ? Jeśli wykorzystujesz taki gadżety i uważasz je za wartościowy dodatek, podziel się ze mną swoją opinią w komentarzu. 
Niestety ja nie znalazłam dla nich żadnego praktycznego zastosowania, poza jednym...

Przeczytaj więcej

4 książki, które koniecznie powinnaś przeczytać w 2016 roku

Dzisiaj odrobina inspiracji książkowych na 2016 rok.

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i jest to czas, w którym wiele z nas robi podsumowania, ale i zapisuje pierwsze postanowienia noworoczne. W tym okresie wiele z nas patrzy w przyszłość z ufnością, ale momentami może pojawić się maciupeńki niepokój, i to zupełnie normalne. Dlatego pomyślałam, że przygotuję dla Was 4 propozycje książkowe, które z całego serca mogę polecić każdej z Was. A zwłaszcza tym, które bardzo chcą coś zmienić w swoim życiu w nadchodzącym roku, ale nie wiedzą od czego zacząć. Chcemy przecież, żeby nasze postawienia noworoczne przybrały realny kształt, a nie pozostały jedynie zapiskiem na skrawku papieru, prawda?

Przeczytaj więcej

Jak zmienić życie w 15 minut?


Albo w 20. Najwyżej w 25. 30 minut jest absolutnie niedopuszczalne. 

Przygotowując się do pisania tego tekstu, przeprowadziłam uczciwy research. 
I umówmy się - wyniki badań, dotyczących możliwości pamięci, funkcjonowania mózgu i kreatywnego myślenia, nie są jednolite. Jednak znakomita większość naukowców podaje okres pomiędzy 15, a 26 minutami, jako czas najwyższej efektywności, podczas wykonywania dowolnych działań. Za to 30 minut jest tak fatalnym okresem, że badacze odradzają nawet 30-minutowe drzemki.

Przeczytaj więcej

Notatki z podróży. Czy wiesz dlaczego warto je robić?


Bez względu na to, czy latami planujesz wymarzoną podróż (koleją przez Azję), czy właśnie spontanicznie wyruszyłaś na wakacje (samochodem na Mazury), postanowiłaś, że Twoje wspomnienia będą bezcenne, inspirujące i trwałe. 

Oczywiście wiesz, że ludzka pamięć bywa zawodna. I że nawet najbardziej wyraziste obrazy miejsc, ludzi i zdarzeń, prędzej czy później podzielą los blaknących fotografii. Możesz pogodzić się z tym smutnym faktem, lub ocalić swoje wspomnienia.
Wystarczy, że odpowiednio o nie zadbasz. Prowadzenie dziennika podróży nie jest zarezerwowane dla zawodowców, którzy publikują swoje notatki np. o niebezpiecznych przygodach. Dam Ci kilka powodów, dlaczego Ty również powinnaś mieć w swojej walizce notes lub chociaż zwykły zeszyt.

Przeczytaj więcej