Najważniejsza rzecz, od której zaczynasz wypełnianie planera

Być może masz już planer albo chociaż zwykły terminarz na 2018 rok. Być może zacząłeś już planować ważne dla Ciebie sprawy. Ale czy jesteś pewien, że o wszystkim pamiętałeś i zacząłeś od tego co najważniejsze? 

Jeśli mogę Ci dać jedną, najważniejszą radę od czego zacząć wypełnianie plannera, to będzie to... wyznaczenie terminów urlopów i czasu wolnego w roku 2018. Dla Ciebie samego/samej i dla Twoje rodziny, jeśli ją masz. 

To jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli nie najważniejsza. Zwykle wyznaczamy cele, zapisujemy projekty, nasze plany, ale często zapominamy o planowaniu czasu wolnego, co jest kluczową sprawą, jeśli chcemy wydajnie pracować i realizować nasze plany. 

Jeśli zwykle postępowałeś/aś w ten właśnie sposób, spróbuj w tym roku zrobić inaczej. Najpierw wyznacz czas na URLOP, wolne weekendy, zaplanuj czas, w którym będziesz się regenerować, ładować baterie. Dopiero później zacznij zapisywać wszystkie inne tzw. ważne sprawy i plany. Jeśli tego nie zrobisz, zapewniam Cię, że znajdzie się milion spraw „ważniejszych” w rezultacie czego czas na wypoczynek i regenerację będziesz próbował wcisnąć pomiędzy jedno „ważne” a drugie „ważniejsze” zadanie. Wiemy doskonale jak może się to skończyć. A jeśli jesteś typem osoby, która uważa, że najpierw praca, a później cała reszta, albo co gorsze, miewasz wyrzuty sumienia, gdy nie pracujesz, potraktuj wyznaczenie czasu na wypoczynek jak zadanie do wykonania. Musisz wypoczywać, żeby być szczęśliwym, osiągającym sukcesy człowiekiem.  
Wyznacz czas na odpoczynek, a dopiero później zajmij się planowaniem całej reszty. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Gdy już wyznaczysz terminy urlopów i wolnych dni, i gdy te dni nadejdą, WYPOCZYWAJ. W tym czasie to Twoje jedyne, najważniejsze zadanie do wykonania. 

Autor: Norinommo