Planowanie, rozwój osobisty, rozwój biznesu oraz organizacja życia

„Jeśli nie zadbam o siebie, to nic nie zrobię” Wywiad z Joanną Paczkowską-Szczygieł

Rozmawiają: Anna Owczarz-Dadan (założycielka marki Norinommo) oraz Joanna Paczkowska-Szczygieł, nasza Klientka (autorka książek dla kobiet, założycielka marki Kobieta w Harmonii, twórczyni powstającej Kliniki Kobieta w Harmonii)

Wywiad z cyklu Wasze historie, w którym będziemy rozmawiali z Wami, naszymi Klientami, o tym jak prowadzicie swoje biznesy, jak one powstawały, w jaki sposób je rozwijacie, jak organizujecie swoje życie i o tym, co jest dla Was ważne.

Przeczytaj więcej

Planer MASTER. Jak wykorzystać plany tygodniowe?

Czytałaś/eś może książkę „12 tygodniowy rok” Briana P. Morana i Michael’a Lenningtona?
Koncepcja pracy w 12-tygodniowych blokach nam również jest bardzo bliska ze względu na to, że pozwala skutecznie realizować cele. Daje większą świadomość tego, na co poświęcamy czas i sprawia, że zmniejszamy niebezpieczeństwo prokrastynacji (odwlekanie wykonania zadań). Jeśli nawet nie czytałeś książki, to za chwilę pokażemy Ci sposób, w jaki możesz to osiągnąć.

Przeczytaj więcej

Planer MASTER. Jak używać stron do planowania projektów?

W planerze Master (ale i w pozostałych planerach) znajdziesz specjalne strony do planowania i realizacji projektów (300 – 305 + 60 stron notatnika).

O ile używając stron Widok roczny możesz wstępnie nakreślić projekty, które będziesz realizować w ciągu roku, o tyle później musisz je dokładnie rozpisać i podzielić na mniejsze cele czy zadania. Do tego służą właśnie strony, na których możesz wypisać projekty i zapisać numery stron planera, na których umieszczasz informacje dotyczące danego projektu. Możesz tworzyć listy kontrolne dot. czynności powtarzalnych, aby uniknąć błędów i pomyłek.

Ale możesz również zaplanować projekty oraz je monitorować w ujęciu tygodniowym lub dziennym.

Przeczytaj więcej

14 sposobów na to, jak przestać odkładać na później


Jak nie odkładać na później? Jak wygrać z prokrastynacją? 

Nie ma żadnej magicznej sztuczki. Wszystko zależy od Ciebie oraz od tego, co uniemożliwiało Ci do tej pory działanie. Musisz więc zastanowić się, dlaczego odkładasz na później, czyli znaleźć przyczynę, usunąć ją, wyznaczyć plan działania (a raczej pierwsze małe kroki) i zacząć działać. To tak w dużym skrócie.

Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie odkładamy

Oto 10 przyczyn. Jeśli masz problem z odkładaniem na później tego, co wiesz, że trzeba zrobić, zobacz, która z nich może Cię dotyczyć.

Przeczytaj więcej