14 zmian i nowości w planerach CEO i PRO na rok 2020

­­­­­Planery CEO i PRO 2020.
Aż 14 zmian, dzięki którym jeszcze łatwiej zaplanujesz wszystko to, co dla Ciebie ważne.

Nowy rok już za 4 miesiące. Ci z Was, którzy lubią się przygotować, aby z nowym rokiem ruszyć pełną parą do działania, już teraz wybierają dla siebie planer idealny.

Wielu z Was korzystało już z naszych planerów w latach poprzednich, więc wiecie, jak wyglądają. Jeśli natomiast jeszcze ich nie znasz, wejdź na stronę O PLANERACH. Tutaj znajdziesz podstawowe informacje i możesz zajrzeć do środka wybranego planera.

Ponieważ w planerach CEO i PRO na rok 2020 w stosunku do poprzednich edycji wprowadziliśmy pewne zmiany, dzisiaj chcę Ci opowiedzieć właśnie o nich.

Chyba największa zmiana pojawiła się w planerze dziennym CEO, ponieważ zmodyfikowaliśmy sposób planowania tygodnia oraz samą kartę dnia. Teraz jest wygodniej i bardziej przejrzyście, a Ty zyskujesz więcej miejsca oraz system, który będzie „pilnował” realizacji Twoich prawdziwych celów.

Pozostałe zmiany to: więcej miejsca, nowe karty, nowy układ stron, które już znasz oraz kilka nowych zastosowań.

Przejdźmy do konkretów…


1. NOWOŚĆ. STRONA DO PLANOWANIA TYGODNIA W PLANERZE CEO DZIENNYM

Duża tegoroczna zmiana w planerze dziennym CEO. Zmieniliśmy wygląd strony, na której planujesz cały nadchodzący tydzień. Kiedyś była tutaj matryca Eisenhowera. Jedni ją lubili, inni mniej. Teraz cała strona została przeprojektowana tak, abyś mógł wypisać wszystkie zadania na nachodzący tydzień, a później podzielić je wg priorytetów, oddelegować lub ostatecznie z nich zrezygnować – jeśli uznasz, że są zbędne czy niezgodne z Twoim celem. Czyli możesz osiągnąć ten sam efekt jak używając matrycy, ale w łatwiejszy sposób. No i właśnie, przechodząc do celów. Gdy projektowaliśmy tę stronę, uznaliśmy, że ważne jest to, abyś każdego tygodnia zastanowił się nad celami oraz tym, dlaczego chcesz je osiągnąć. Świadomość swojego DLACZEGO wiele zmienia, bo dzięki temu mądrzej wybieramy to, czemu chcemy poświęcić czas i to, jakie zadania realizujemy każdego dnia. W chwilach zmęczenia, przytłoczenia jest na nam łatwiej, bo mamy świadomość tego, po co coś robimy i jaka nagroda czeka na nas na horyzoncie. Dodatkowo przed każdym tygodniem znajdziesz miejsce na podsumowanie mijającego tygodnia oraz zapisanie, na jakim etapie realizacji jest cel, nad którym obecnie pracujesz.2. NOWOŚĆ. NOWA KARTA DNIA
W PLANERACH DZIENNYCH CEO

Nowość. Zmieniliśmy kartę dnia w planerach dziennych CEO. Teraz jest więcej miejsca na luźne notatki oraz macie możliwość monitorowania głównego cel, który w danym momencie realizujecie. Każdego dnia zaznaczasz postęp. Motywacja i świadomość postępów lub ich braku, każdego dnia. Dzięki temu codziennie masz świadomość, czy to, co robisz, przybliża Cię do celu, czy może oddala oraz na jakim etapie jest Twój projekt.3. SPOTKANIA I PROJEKTY

Kolejna zmiana polega na tym, że do tej pory Spotkania i Projekty znajdowały się na osobnych stronach. Przyglądając się wnikliwie tym stronom z poprzednich edycji planerów, doszliśmy do wniosku, że są one do siebie w pewnym sensie podobne/mają podobne elementy. Robiąc ukłon w stronę osób, które potrzebują albo więcej projektów, albo więcej spotkań, postanowiliśmy je przeprojektować. Dzisiaj dajemy Wam możliwość podjęcia samodzielnej decyzji, czy na tych stronach będziecie zapisywali spotkania czy projekty. Dzięki temu wykorzystacie je efektywniej i znika ryzyko, że te strony będą się marnowały. Teraz możesz sam/a wybrać, w jakim celu je wykorzystasz.


4. NOWOŚĆ. STAWKI ZA USŁUGI/PRODUKTY

Nowość w planerach 2020. Stawki za usługi. Na nadchodzący rok wygospodarowaliśmy dla Was w planerze miejsce na kwartalny przegląd stawek za usługi lub kluczowe produkty. Chodzi o to, żebyście mieli te stawki zapisane i zawsze pod ręką. Część przedsiębiorców zna swoje stawki na pamięć, ale spotykamy się z tym, że nie zawsze tak jest, a przynajmniej nie zawsze znają je dokładnie, bo się nad nimi nie zastanawiają. Czasami w firmach praktykowane jest takie podejście, że dla różnych klientów są różne stawki. Zwłaszcza w firmach usługowych. Nie nam to oceniać, ale ważne, żeby wiedzieć, jakie są nasze stawki wyjściowe, które podajemy klientowi, albo różne warianty stawek w zależności od rodzaju produktu czy usługi — żeby się po prostu nad tym nie zastanawiać. Do tego możecie zapisywać stawki konkurencji, bo warto jest monitorować rynek i patrzeć, jak wypadamy na tle konkurencji. Niekoniecznie po to, aby obniżać własne stawki, ale żeby znać rynek. Bolączką wśród polskich przedsiębiorców jest to, że często zupełnie tego nie sprawdzają, czasami latami nie odświeżają swojej wiedzy w tym zakresie i nie wiedzą, że stawki na rynku się zmieniły. Chodzi o to, żeby Was do tego mobilizować. Żebyście mieli w planerze taką stronę, która rzuci się Wam co jakiś czas w oczy i nakłoni, żebyście te stawki monitorowali. Żebyście byli na bieżąco, bo warto.


5. NOWE MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA SCHOWKA 

Nowość. Jak dodatkowo wykorzystać pierwszą stronę w planerze? Przyszedł nam do głowy następujący pomysł: do tej pory sugerowaliśmy Wam, żebyście w tym miejscu zapisywali np. przeglądy, OC, ważne terminy, coś, co się płaci raz/kilka razy do roku, inne ważne sprawy, do których chcecie mieć szybki dostęp. Ale można to miejsce wykorzystać dodatkowo również jako podgląd numeracji stron, na których zapisujecie informacje związane z najważniejszymi projektami czy osobami.
Jak to działa?
Czasami pracujemy nad większym projektem, prawda? Na przykład u nas jest to produkcja planerów na nadchodzący rok i wszystko, co z nią związane. To duży projekt. Dużo informacji zapisywanych na różnych stronach w planerze. To są spotkania, rozmowy telefoniczne, wytyczne, plany i wiele innych.
W naszych planerach macie już numerowane strony, spis notatek, czy też — jak w planerze dziennym CEO - takie specjalne pola z literą „N”, gdzie możecie zapisać numer strony, na której znajduje się notatka ze spotkania czy inna, zawierająca ważne informacje. To wszystko na co dzień wystarcza do tego, by szybko znaleźć to, czego potrzebujecie.
Ale w przypadku większego projektu jest z nim związana ogromna ilość informacji. Zapisujecie je wszystkie w planerze. Dlatego pomyśleliśmy, że świetnie byłoby mieć możliwość zgromadzenia w jednym miejscu numerów stron, na których znajdują się informacje dotyczące konkretnego projektu, konkretnej osoby (może to jest szef, może Twoi pracownicy albo współpracownicy). I uznaliśmy, że przód planera jest idealnym miejscem.

Ta strona została odrobinę zmieniona i teraz możesz albo nadal korzystać z niej jak wcześniej, albo dodatkowo wykorzystać naszą podpowiedź.6. STRONA URLOPY I NIEOBECNOŚCI

Zmiany w tablicy Urlopy i nieobecności. Dodaliśmy plan badań i szkoleń BHP. Prośba do klientki, która pisała, że jest z niej zadowolona, jednak zmodyfikowała ją pod swoje potrzeby, bo nie do końca jest ona dla niej wygodna. Prośba do Ciebie, bo Twoje uwagi mogą być bardzo cenne dla wszystkich, może dzięki Twoim metodom uda się tę tabelę zoptymalizować.

7. DODATKOWE STRONY NA NOTATKI

W planerach na rok 2020 dołożyliśmy dodatkowe strony na notatki. W sumie w planerze jest ich 144, a takich na bardzo luźne zapiski aż 18. A jeśli szukasz planera, który ma ich aż 60, to zobacz naszą nowość — planer MASTER.8. ZMIANA WYGLĄDU STRON NA NOTATKI

Strony na luźne notatki w planerach CEO i PRO na rok 2020 są obecnie w linię, kratkę (na Waszą prośbę delikatniejszą niż w poprzednich edycjach) oraz nowość: w kropki – które świetnie sprawdzą się do tworzenia tabel, zwykłych notatek lub grafik, rysunków.

9. ZMIANY W TABELI ZARZĄDZANIA BUDŻETEM DOMOWYM

Wprowadziliśmy zmiany w tabeli do zarządzania budżetem domowym, stworzonej w oparciu o metodę, której nauczyliśmy się od T. Harva Ekera. Zmiany są kosmetyczne, ale teraz ta świetna metoda jest jeszcze łatwiejsza do zrozumienia.

10. ZMIANY W SEKCJI ROZWÓJ/POMYSŁY

Troszkę zmieniliśmy również sekcję Rozwój/Pomysły/Sprawy prywatne. Sprawdziliśmy, czego potrzebujecie, uważnie przeglądając wypełnione przez Was ankiety, i wprowadziliśmy konieczne zmiany. Zasada jest jedna: jeśli czegoś nie potrzebujecie, to usuwamy to z planera, a wchodzi coś nowego. Zależy nam na tym, żeby planery cały czas optymalizować i żeby były w pełni przystosowane do Waszych potrzeb. Więc wszelkie uwagi są dla nas bardzo cenne.


11. NOWY UKŁAD CZĘŚCI POZWALAJĄCEJ WAM ZADBAĆ O ZDROWIE


12. ZMIANY NA STRONACH DO PLANOWANIA MARKETINGU/SOCIAL MEDIA

Zmieniliśmy wygląd strony miesięcznego planowania działań marketingowych. Teraz okno na plany jest dużo większe, a dodatkowo możecie zapisywać wyniki/rezultaty realizowanego w danym miesiącu celu marketingowego.

13. NOWY WYGLĄD STRON
DO PODSUMOWAŃ MIESIĄCA

W Podsumowaniach miesiąca zmienił się trochę wygląd stron. Chcieliśmy pogodzić interesy tych z Was, którzy chcieli mieć kratkę i tych, którzy chcieli mieć linie. Mam nadzieję, że nam się to udało.

14. NOWOŚĆ. ZAPLANUJ SWOJE TRENINGI LUB ŚLEDŹ POSTĘPY W DOWOLNEJ DZIEDZINIE

Nowość. Dodaliśmy możliwość śledzenia treningów oraz innych postępów, działań. Przyznam, że było to dla mnie ważne z prywatnego punktu widzenia, bo zawsze brakuje mi miejsca, którym mogę zapisywać wyniki ze swoich treningów albo chociaż zaznaczać, kiedy się odbyły, co to było, ile czasu trwały itp. Jeśli uprawiasz sport, aktywność fizyczna jest dla Ciebie ważna, albo właśnie teraz chcesz zacząć w końcu regularne treningi, to jest to coś, co z pewnością Ci się przyda.A jeśli potrzebujesz śledzić takie postępy kwartalnie, zobacz nasz nowy planer MASTER: tutaj.Dużo? Mało? Na pewno, planując rok 2020, dostrzeżesz różnicę. A jeśli będziesz mieć pomysły na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni planerów, napisz: hello@norinommo.com. Bardzo zależy nam na Waszych uwagach, bo dzięki nimi planery stają się z roku na rok jeszcze lepsze.

A tutaj film, w którym mówię właśnie o zmianach i o wpisie, który przed chwilą przeczytałeś. 
     Kategorie:
     • Plannery Norinommo
     • Wideo
     • planowanie

     Autor: Anna