4 książki, które koniecznie powinnaś przeczytać w 2016 roku

Dzisiaj odrobina inspiracji książkowych na 2016 rok.


Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i jest to czas, w którym wiele z nas robi podsumowania, ale i zapisuje pierwsze postanowienia noworoczne. W tym okresie wiele z nas patrzy w przyszłość z ufnością, ale momentami może pojawić się maciupeńki niepokój, i to zupełnie normalne. Dlatego pomyślałam, że przygotuję dla Was 4 propozycje książkowe, które z całego serca mogę polecić każdej z Was. A zwłaszcza tym, które bardzo chcą coś zmienić w swoim życiu w nadchodzącym roku, ale nie wiedzą od czego zacząć. Chcemy przecież, żeby nasze postawienia noworoczne przybrały realny kształt, a nie pozostały jedynie zapiskiem na skrawku papieru, prawda?


"Zrób to o czy marzysz" Jacka Canfielda i "Plan lotu" Briana Tracy. Pierwsza z nich - w dużym skrócie -  to wspaniała opowieść o tym, że wszyscy się boimy, ale niektórzy z nas pomimo strachu proszą i dostają to czego chcą. Przeczytałam tę książkę po raz pierwszy jakieś 18 lat temu. Miała ogromny wpływ na moje życie. Mogę śmiało powiedzieć, że była sprawczynią różnych wspaniałych rzeczy, jakie mnie później spotkały i nadal spotykają. Przede wszystkim dlatego, że odmieniła mój sposób myślenia, postrzegania świata i mnie samej.  Nadal do niej powracam, kiedy się boję, albo jest mi ciężko.
Dlatego to mój nr 1.

Druga pokaże Ci, jak wyznaczać cele, przygotować plan działania i dotrzeć do miejsca, w którym chcesz się znaleźć. Konkretnie, krok po kroku. 

Polecam także książkę Katarzyny Tusk "Elementarz stylu". Kupiłam ją kilka tygodni temu, trochę z ciekawości. Fantastyczna książka. Dopracowana w każdym calu. Widać, że Kasia włożyła w nią dużo pracy i serca. Pięknie wydana. Jest to książka dla każdej kobiety, która chce się dowiedzieć, co to na prawdę oznacza "wyglądać z klasą" i co zrobić, aby w końcu mieć co na siebie włożyć ;-) 

Ostatnia pozycja "Autobiografia" Richarda Bransona. Inspiruje. Motywuje. Pokazuje, że the sky is the limit. Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe, jeśli jest coś co chciałabyś zrobić, ale myślisz "nie dam rady", "to szalone", "to nie dla mnie" lub karmisz się innymi równie prawdziwymi stwierdzeniami, przeczytaj koniecznie! 

Jeśli czytałyście już którąś z nich, ciekawa jestem Waszych opinii.

Kategorie:
  • Polecamy: książki/szkolenia/wydarzenia
  • cele
  • inspiracja
  • planowanie

Autor: Anna