Jak zaplanować tydzień? Czynności powtarzalne w planerze Norinommo. Nasze wskazówki.Jednym z elementów każdego z plannerów Norinommo  jest Tygodniowy plany zajęć powtarzalnych. Stworzyliśmy go z myślą o osobach, które lubią mieć w jednym miejscu podgląd wszystkich powtarzających się zajęć z całego tygodnia lub tych, które chcą poprawić swoją organizację i za pomocą tych stron nauczyć się wyznaczać czas na konkretne cotygodniowe zadania. Każdy kto ma już planner Norinommo (nie zależnie od modelu) znajdzie w nim dwa takie plany. Dlaczego dwa? 

 - Po pierwsze rok ma 12 miesięcy, a to są 52 tygodnie - to dużo czasu.  W którymś momencie zawartość stworzonego planu może stać się nieaktualna, więc  musisz mieć miejsce na stworzenie nowego planu.
 - Po drugie, wielu z nas ma partnera czy dzieci. Czasami potrzebujemy miejsca do zapisania ich zajęć tygodniowych - lodówka, to nie jest zawsze najlepszy pomysł, czasem dobrze mieć takie informacje przy sobie. 
 - Po trzecie możesz chcieć przeznaczyć jeden plan na zajęcia zawodowe, a drugi na prywatne - chcieliśmy dać Ci wybór. 

Został on zaprojektowany w ten sposób, by jak największa ilość osób korzystająca za plannerów Norinommo mogła elastycznie dopasować go do swoich potrzeb i przyzwyczajeń.
Co więc wzięliśmy pod uwagę?

1) Sposób zapisywania godzin, w których odbywają się zaplanowane czynności. 

  •  Jeśli każdego dnia czynności wykonujesz w określonych blokach czasowych, wówczas bloki te zapisujesz w pierwszej kolumnie od lewej, a później już tylko w poszczególnych dniach wpisujesz zajęcia, jakie zamierzasz w danym bloku wykonać (rysunek na dole po lewej).
  • Jeśli z kolei każdego dnia wykonujesz odmienne zajęcia w nieregularnych blokach czasowych, to również możesz swobodnie zapisać i godziny i obok zajęcia ((rysunek na dole po prawej). 


2) Zajęcia dodatkowe/prywatne lub zawodowe, albo domowe/zajęcia naszych bliskich. 


Oczywiście zapewne zapiszesz je w określonych godzinach w wybranym dniu, ale abyś miał ich większą świadomość, pod każdym dniem zostawiliśmy na nie dwa dodatkowe pola. Możesz je nazwać tak jak chcesz i wpisać te zajęcia, na które chcesz szczególnie zwrócić uwagę. Możesz w nich umieścić np. zajęcia dodatkowe swoich dzieci, czynności związane z pielęgnacją ciała, nauką, godziny pracy partnera i wiele innych rzeczy - wszystko zleży od Twoich potrzeb i pomysłowości.


3) Każdy z planów dodatkowo ma pozostawione miejsce na notatki lub inne zajęcia/czynności, o których chcesz szczególnie pamiętać. 


Wyraźny podział na sekcje dzięki, którym szczególnie ważne zajęcia są od razu widoczne, daje poczucie spokoju i pewność, że będziesz o nich pamiętać.

Tygodniowy plan zajęć powtarzalnych jest bardzo przydatny podczas planowania każdego z tygodni. Dzięki niemu zawsze wiesz i nie musisz się co chwilę zastanawiać, jakie sprawy na pewno czekają na Ciebie w nadchodzącym tygodniu. 

Jeśli nie jesteś osobą zbyt zorganizowaną a chcesz to zmienić, w końcu po to m.in. kupiłeś jeden z plannerów, zacznij właśnie od Tygodniowego planu zajęć powtarzalnych. Weź ołówek do ręki i zacznij rozpisywać plan całego tygodnia, dokładnie tak jak chcesz, aby wyglądał. Uwzględnij w nim czas na aktywność fizyczną, naukę i odpoczynek. Wiem, że łatwo się mówi, ale to jest wykonalne i Tobie się uda. A kiedy skończysz, pamiętaj o tym, aby rozpisując plan na nadchodzący tydzień, pracować również z Tygodniowym planem zajęć powtarzalnych - traktuj go jak ściągę. Jest on m.in. po to, aby odciążyć Twój umysł od ciągłego zastanawiania się nad tym, co i kiedy ma się wydarzyć.

Do dzieła i powodzenia!

A jeśli masz swój sposób na wykorzystanie tego planu, daj nam znać! Chętnie o tym napiszemy. 


Kategorie:
  • Plannery Norinommo
  • Plannery. Wskazówki
  • planowanie

Autor: Anna