Luty z Kamilą Rowińską

No i mamy Luty. Dasz wiarę?

Ten miesiąc w plannerach rozpoczynamy słowami Kamili Rowińskiej (trenerki, coacha, inwestorki, autorki bestsellerów). I nie jest to przypadek. Projektując plannery wzięliśmy pod uwagę to, że po styczniowym zapale i planach na nadchodzące miesiące, może pozostać już tylko kurz (cóż, takie są statystyki), a luty dla wielu osób będzie miesiącem krytycznym.

Czy wytrwamy w realizacji swoich celów, czy odpuścimy? Pomyśleliśmy więc, że w tym momencie przyda się wsparcie od kogoś wyjątkowego. Ta kobieta ze swoją energią, wiedzą i siłą potrafi zmotywować chyba każdego!

Nawiasem mówiąc Pani Kamila otrzymała nasze plannery z prośbą o opinię i poza tym, że powiedziała, że są bardzo ładne,  dodała: 


„korzystam teraz z elektronicznego jednak gdybym chciała przejść na papierowy wybrałabym Wasz!”  


Słyszeliśmy też, że plannery od razu znalazły swój nowy dom w ramionach najbliższych Pani Kamili :-)  Ta rekomendacja wiele dla nas znaczy, za co dziękujemy!

Kamilę Rowińską poznaliśmy ponad rok temu. Będąc na szkoleniu mieliśmy okazję przyglądać się jej pracy na żywo. Przeczytaliśmy książki oraz „przerobiliśmy” wszystkie ćwiczenia z Dziennika coachingowego. Powiemy jedno: Polecamy każdemy, komu pojęcie rozwój osobisty jest bliskie, kto chce rozwijać siebie i swój biznes. I nie chodzi tutaj o motywację, bo każdy musi ją znaleźć w swoim wnętrzu, ale o wiedzę merytoryczną. 

Na zdjęciu widzisz książki z naszej półki „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, „Kobieta niezależna” oraz właśnie wspomniany już „Dziennik coachingowy” (4 zeszyty) w wersji papierowej. Przeczytaliśmy również najnowszą książkę P. Kamili „Zasługujesz na sukces” , którą posiadamy w postaci elektronicznej (chyba po raz pierwszy była możliwość zamówienia książki Kamili w tej postaci).  Poza samą książką,  wielką wartością tej pozycji jest płyta a właściwie płyty (kupując e-book, uzyskujesz dostęp do tych materiałów online) zawierające wywiady z polskimi biznesmenami. Jeśli jesteś zrażony do tego typu nagrań, bo zwykle słyszysz jedynie, że „trzeba wcześnie wstawać i dużo pracować”, tutaj tego nie usłyszysz. Prawdziwe historie, prawdziwi ludzie. Wzloty i upadki. Mnóstwo ciekawych informacji o tym, jak wyglądają różne branże. Z jakimi problemami spotykają się polscy przedsiębiorcy (nie, nie będzie o Zusie i podatkach). Odpowiedzi na pytania, na które często nie ma nam kto odpowiedzieć, a które sami chcielibyśmy może zadać komuś bardziej doświadczonemu. Jeśli nawet nie działamy w danej branży, to naprawdę warto posłuchać tych historii, bo dzięki temu zobaczysz, że po drugiej stronie trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona, a nie zawsze tak jest. Może zdobyte informacje zainspirują Cię do wdrożenia zmian w Twoim biznesie? 


Dla kogo są trzy pozostałe pozycje?  Postaramy się o nich napisać za jakiś czas, ale dzisiaj kilka słów.

„Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”. Absolutny must have! Po prostu musisz przeczytać tę książkę. Niezależnie od tego, czy z pojęciem rozwoju osobistego spotkałeś się wczoraj, czy od lat jest to temat bardzo bliski Twojemu sercu. Dowiesz się z niej - albo przypomnisz sobie - o tym jak skutecznie wyznaczać cele,  zastanowisz się nad swoimi prawdziwymi wartościami (wspaniałe ćwiczenie (dostępne również w dzienniku), zastanowisz się nad rolami życiowymi jakie pełnisz, o wpływie otoczenia na to jakim jesteś człowiekiem i jakim możesz się stać, jak nie robić z siebie ofiary, co zrobić, aby osiągnąć życie, o którym do tej pory jedynie marzyłeś, jak zmienić przekonania i wiele, wiele innych wartościowych tematów. I najważniejsze, jeśli chcesz rezultatów, wykonaj wszystkie ćwiczenia z książki. Nie w głowie. Na papierze. Notatnik będzie niezbędny. 

„Kobieta niezależna”. To nie jest książka tylko dla kobiet. Biznes nie ma płci, a jest to książka o tym czym jest prawdziwa niezależność i o tym jak ją osiągnąć. To książka m.in. o kompetencjach, dyscyplinie, odpowiedzialności, asertywności, zarządzaniu i delegowaniu zadań. 

Zapewniamy, że będziesz do nich wracać jeszcze wiele razy. Warto więc robić notatki i wykonać wszystkie ćwiczenia!

A skoro o ćwiczeniach mowa...

„Dziennik coachingowy” napisany przez Kamilę Rowińską oraz Kamilę Kozioł  (wspaniałego psychologa). To 4 zeszyty,  zawierające ćwiczenia na 365 dni. Ćwiczenia te pomogą Ci lepiej zrozumieć samego siebie, określić na czym Ci zależy, czego tak naprawdę chcesz, dlaczego zachowujesz się w określony sposób, co jest dla Ciebie ważne. Uczą dyscypliny, wyrażania wdzięczności, wyznaczania celów. Oczywiście to tylko kilka przykładów.  To zbiór mnóstwa interesujących i ważnych pytań. Idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby móc pracować z coachem, ale z różnych względów nie mają takiej możliwości. Ostrzegamy! Udzielenie odpowiedzi na pytania często jest bardzo trudne. Nie myśl sobie, że jest to spacer po parku :) Ale warto. Jeśli wytrwasz, jeśli wykażesz się dyscypliną, będziesz nad sobą pracować i podejmować odpowiednie działania, za rok masz szansę stać się lepszą wersją samego siebie. Dzięki dziennikowi nauczysz się wyznaczać cele i je realizować. 


A jak Twoje plany, realizujesz je systematycznie? Czy potrzebujesz czasami motywacji z zewnątrz?

Kategorie:
  • Plannery Norinommo
  • Polecamy: książki/szkolenia/wydarzenia
  • Rozwój osobisty
  • cele
  • inspiracja

Autor: Norinommo