Masz problem z dużą ilością notatek? Zobacz, jak szybko możesz nad nimi zapanować

Jeśli dużo notujesz odręcznie, to pewnie czasami zdarza Ci się nerwowo przerzucać strony notesu/zeszytu w poszukiwaniu tej jedynej, wybranej i jak na złość ukrywającej się przed Tobą (oczywiście w najmniej właściwym momencie) notatki.  Nie uwierzę, że nigdy w życiu nie odczuwałeś z tego powodu frustracji.  Nawet,  jeśli swoje spostrzeżenia zwykle lokujesz na kartach kilku tematycznych zeszytów (Spryciarzu!), to i tak zwykle nie rozwiązuje to problemu, a to z  jednego kluczowego powodu: zwykłe zeszyty i większość notatników nie oferują Ci narzędzi do szybkiego odszukania zapisanego fragmentu tekstu

Już słyszę tryumfujące okrzyki miłośników wszystkiego, co posiada ekran...  :) Tworząc notatki na komputerze możesz szybko odszukać każdą z nich,  kierując się po prostu nazwą pliku - zakładam oczywiście, że nadajesz im jakieś sensowne nazwy. Jednak to rozwiązanie ma również wady w postaci: możliwego braku zasilania, awarii sprzętu, braku kopii zapasowej,  często zwyczajnej niewygody  i uwaga, mojej specjalności, którą jest zalewanie kawą wszystkiego, co działa na baterię lub wymaga zasilacza.
Też tak masz, czy tylko ja mam do tego tak wyjątkowy talent? Planner dzienny CEO,  z którego korzystam na co dzień, też już został ochrzczony, dwa razy (!), ale przeżył i ma się dobrze, czego nie mogę powiedzieć o Mac’u...  Tak więc w moim przypadku, korzystanie z tradycyjnych, papierowych narzędzi do planowania czy notowania nie jest już jedynie podyktowane miłością do papieru, osobistymi przekonaniami i wynikami badań na temat ich przewagi nad urządzeniami elektronicznymi. Daje mi zwyczajnie szansę na dożycie kolejnego roku :) 

W jaki sposób szybko odnajdziesz każdą notatkę? 

Gdy projektowaliśmy pierwszy z naszych notesów (okładka Grey stone), najważniejsze było dla nas wymyślenie sposobu na szybkie odszukiwanie notatek. Jeśli zatem sam dużo zapisujesz i są to notatki z różnych dziedzin, to wiesz o czym mówię. Dlatego właśnie każdy z notesów ma zwykle:

  •  1-2 wstążki,
  •  zestaw naklejek do oznaczania krawędzi,
  • numerowane strony, dodatkowo podzielone na wygodne segmenty,
  • oraz COŚ JESZCZE, dużo ważniejszego.


W naszych notesach zawsze znajdziesz dwa spisy treści, jeden z nich bardzo nietypowy.

Pierwszy to klasyczny, znany wszystkim spis z miejscem na podanie nazwy (notatki/książki/innych) i numeru strony. 

Notes The 60 Books. Tutaj jest to Spis książek, ponieważ jest to notes, w którym możesz tworzyć notatki dotyczące książek


Drugi, to zaprojektowany na podstawie naszych doświadczeń z dużą ilością notatek, specjalny spis treści, który bardzo usprawnia odnajdywanie zapisanych treści,  ponieważ umożliwia podzielenie notatek na kategorie i bloki tematyczne. Dzięki temu szybko odnajdujesz każdą zapisaną notatkę,  bez zbędnego kartkowania. Znajdziesz go w każdym notesie i plannerze MINI, w którym jest bardzo dużo miejsca na różnego rodzaju zapiski.

W zaprojektowanym przez nas spisie treści, strony na których zapisujesz notatki zostały podzielone na bloki obejmujące określoną ilość kartek (w przykładzie poniżej, pierwszy z nich obejmuje strony od 114-125). Każdy taki blok możesz nazwać w wybrany przez siebie sposób i zapisywać w nim notatki należące do wybranej lub wybranych kategorii. Później już tylko podajesz nr strony i tytuł notatki. Zauważ, że każdy z takich bloków przedzielony jest na pół,  co w praktyce oznacza, że dodatkowo możesz w ramach danego zakresu stron umieścić notatki np. z dwóch wybranych kategorii. To bardzo elastyczne rozwiązanie, wykorzystaj je zgodnie ze swoimi potrzebami. 

Planner MINI. W tym plannerze znajdzisz kilkadziesiąt stron, na których możesz zapisać wszystko, co potrzebne do organizacji każdego miesiąca.  Spis treści  dla notatek jest więc niezbędny, abyś łatwo mógł  odszukać zanotowaną treść. 


Wiedziałeś, że w naszych notesach znajdziesz spis treści pozwalający segregować notatki wg kategorii? Co sądzisz o tym rozwiązaniu? Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają pozostałe notesy zobacz tutaj i tutaj. 

Kategorie:
  • Notesy Norinommo

Autor: Norinommo