Najważniejsza rzecz, od której zaczynasz wypełnianie planera, to...

Być może masz już planer albo chociaż zwykły terminarz na 2018 rok. Być może zacząłeś już planować ważne dla Ciebie sprawy. Ale czy jesteś pewien, że o wszystkim pamiętałeś i zacząłeś od tego, co najważniejsze? 

Jeśli możemy Ci dać jedną, najważniejszą radę od czego zacząć wypełnianie plannera, to będzie to... wyznaczenie terminów urlopów i czasu wolnego w roku 2018. Dla Ciebie samego/samej i dla Twoje rodziny, jeśli ją masz. 

To jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli nie najważniejsza. Zwykle wyznaczamy cele, zapisujemy projekty, nasze plany, ale często zapominamy o planowaniu czasu wolnego, co jest kluczową sprawą, jeśli chcemy wydajnie pracować i realizować nasze plany. 

Jeśli zwykle postępowałeś/aś w ten właśnie sposób, spróbuj w tym roku zrobić inaczej. Najpierw wyznacz czas na URLOP, wolne weekendy, zaplanuj czas, w którym będziesz się regenerować, ładować baterie. Dopiero później zacznij zapisywać wszystkie inne tzw. ważne sprawy i plany. Jeśli tego nie zrobisz, zapewniamy Cię, że znajdzie się milion spraw „ważniejszych” w rezultacie czego czas na wypoczynek i regenerację będziesz próbował wcisnąć pomiędzy jedno „ważne” a drugie „ważniejsze” zadanie. 

Wiemy doskonale, jak może się to skończyć. A jeśli jesteś typem osoby, która uważa, że najpierw praca, a później cała reszta, albo co gorsze, miewasz wyrzuty sumienia, gdy nie pracujesz, potraktuj wyznaczenie czasu na wypoczynek jak zadanie do wykonania. Musisz wypoczywać, żeby być szczęśliwym, osiągającym sukcesy człowiekiem.  


Wyznacz czas na odpoczynek, a dopiero później zajmij się planowaniem całej reszty. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Gdy już wyznaczysz terminy urlopów i wolnych dni, i gdy te dni nadejdą, WYPOCZYWAJ. W tym czasie to Twoje jedyne, najważniejsze zadanie do wykonania. 

P.S. Nie namawiamy Cię do leniuchowania. Namawiamy Cię natomiast do pracy w czasie wyznaczonym na pracę i do PAMIĘTANIA o wszystkich tych rzeczach, bez których na dłuższą metę nie dasz rady jechać szybko, prosto do wyznaczonego celu.  Możesz mieć najlepszy na świecie samochód, ale bez paliwa nie pojedziesz, a jest nim m.in. właściwy sposób odżywiania, aktywność fizyczna  i właśnie czas na ODPOCZYNEK - sen, wakacje, relaks.  To wszystko razem potrzebne jest do tego byś miał/a energię do realizacji swoich celów. 

Kategorie:
  • Plannery Norinommo
  • Plannery. Wskazówki
  • zarządzanie czasem

Autor: Norinommo