Niezniszczalni - Jan Kulczyk i 11 przedsiębiorczych kobiet

Staramy się dzielić wszystkim, co może pomóc Wam w rozwoju nie tylko waszego biznesu, ale przede wszystkim w ciągłym poszerzaniu własnych horyzontów i uczeniu się nowych rzeczy. Wiecie również, że kochamy książki. Jedną z rzeczy, z których możemy wszyscy czerpać inspirację są biografie osób, które w swoim życiu osiągnęły bardzo wiele lub historie osób, które borykały się z podobnymi problemami jak my, miały podobne marzenia i do tego chcą dzielić się swoimi doświadczeniami.
Jestem po lekturze dwóch bardzo ciekawych książek, które oczywiście serdecznie polecamy. Obie są niezwykłe, obie opowiadają o niezwykłych osobach. Pierwsza z nich to biografia dr. Jana Kulczyka - człowieka, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, ale może jednak trzeba? Historia życia dr. Kulczyka, to kolejny dowód na to, że życiu nic nie jest tylko czarne albo białe, i że nie warto oceniać, nie znając wersji zdarzeń obu stron. Nie jest to lukrowana opowieść mająca na celu przesłodzić wizerunek bohatera. Jedno jest pewne, dr. Jan Kulczyk - nie zależnie od tego, czy ktoś Go kochał czy nienawidził (a tych nie brakowało) - był niewątpliwie człowiekiem PONADPRZECIĘTNYM i bynajmniej nie ze względu na pozycję jaką osiągnął i majątek, który zbudował do chwili swojej śmierci. Autorami biografii są Cezary Bielakowski oraz Piotr Nisztor.

Druga książka to „Niezniszczalne” autorstwa Katarzyny Ratajczyk. Na okładce znajdziecie podtytuł „Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet czyli czego uczy nas porażka”. Czy to książka o tym, jak poradzić sobie z porażką i jakie wyciągnąć z niej wnioski? Moim zdaniem nie jest to jej jedyne przesłanie i główna wartość. To 11 historii życia i biznesu kobiet, które działają w całkiem różnych branżach, przedstawione w formie wywiadów przeprowadzonych z nimi przez autorkę. I nie jest to książka kierowana tylko do kobiet. Absolutnie. Biznes to biznes, niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, a najlepiej uczyć się od tych, którzy mają doświadczenie, nie boją się mówić o sukcesach i porażkach (chociaż wolę o nich mówić „lekcje”), a do tego chcą się tym wszystkim podzielić z innymi. Jedna z refleksji po lekturze obu wspomnianych pozycji? 

Niezniszczalni - tacy właśnie musimy się stać, jeśli chcemy w swoich życiu sięgnąć po to, na czym nam naprawdę zależy - tak jak bohaterowie dzisiejszych książek. I oni udowadniają, że jest to możliwe.

Kategorie:
  • Polecamy: książki/szkolenia/wydarzenia
  • inspiracja
  • sukces

Autor: Anna