Planer MASTER. Jak używać stron do planowania projektów?


W planerze Master (ale i w pozostałych planerach) znajdziesz specjalne strony do planowania i realizacji projektów (300 – 305 + 60 stron notatnika).

O ile używając stron Widok roczny możesz wstępnie nakreślić projekty, które będziesz realizować w ciągu roku, o tyle później musisz je dokładnie rozpisać i podzielić na mniejsze cele czy zadania. 


Do tego służą właśnie strony, na których możesz wypisać projekty i zapisać numery stron planera, na których umieszczasz informacje dotyczące danego projektu. Możesz tworzyć listy kontrolne dot. czynności powtarzalnych, aby uniknąć błędów i pomyłek.


Ale możesz również zaplanować projekty oraz je monitorować w ujęciu tygodniowym lub dziennym.

W planerze Master są właśnie dwie tabele monitorowania projektów: jedna w ujęciu tygodniowym, druga w ujęciu dziennym.


Plan Projektów w ujęciu tygodniowym (strony 302-303) jest bardziej ogólny. Możesz tutaj wypisać sobie zadania i zaznaczyć ,w których tygodniach będą wykonywane, aby widzieć czy masz wystarczającą ilość czasu oraz czy przypadkiem w jakimś tygodniu nie ma ich zbyt wiele. 


Wskazówka
Przed przystąpieniem do zapełniania tej tabeli zadaniami, nanieś w niej ważne dla Ciebie sprawy/wydarzenia niezwiązane z projektami, ale które będą obecne w Twoim życiu wciągu roku. Może będą to czyjeś urodziny, może urlop, jakieś konferencje, targi, spotkania lub inne ważne dla Ciebie sprawy, których termin już wyznaczyłeś używając planu rocznego. Możesz to zrobić np. zaznaczając dane pole wybranym kolorem. Dzięki temu, rozpisując zadania, będziesz wiedzieć, że w danym tygodniu są sprawy poza projektowe, którym również w szczególny sposób trzeba poświęcić czas. 


Na Planie projektów w ujęciu tygodniowym, ciemnym kolorem oznaczony został ostatni tydzień danego miesiąca, będący jednocześnie pierwszym następnego miesiąca. Mówiąc prościej: na szaro zaznaczone są te tygodnie w których jeden miesiąc się kończy a jednocześnie zaczyna się miesiąc kolejny. Dzięki temu łatwiej jest Ci zobaczyć, ile czasu zajmie jakiś projekt/zadanie i jeszcze realistyczniej planować.Na Planie projektów w ujęcie dziennym (304-305) rozpiszesz je bardziej szczegółowo, już na poszczególne dni. Tutaj na szaro oznaczone są dni ustawowo wolne od pracy. 

Możesz korzystać z obu planów lub z jednego wybranego, tego który bardziej Ci odpowiada. Jeśli boisz się częstych zmian, możesz użyć do planowania ołówka lub wydrukować takie plan wchodząc pod adres wskazany w Twoim planerze.

Jeśli nie pracujesz nad rozbudowanymi projektami, możesz je wykorzystać te tabele po prostu do śledzenia postępów w dowolnej dziedzinie, poprzez zaznaczanie pól lub wprowadzanie do nich wartości liczbowych.Kategorie:
  • Jak używać planera MASTER
  • MASTER

Autor: Norinommo