Planowanie, rozwój osobisty, rozwój biznesu oraz organizacja życia

Planer MASTER. Jak wykorzystać plany tygodniowe?

Czytałaś/eś może książkę „12 tygodniowy rok” Briana P. Morana i Michael’a Lenningtona?
Koncepcja pracy w 12-tygodniowych blokach nam również jest bardzo bliska ze względu na to, że pozwala skutecznie realizować cele. Daje większą świadomość tego, na co poświęcamy czas i sprawia, że zmniejszamy niebezpieczeństwo prokrastynacji (odwlekanie wykonania zadań). Jeśli nawet nie czytałeś książki, to za chwilę pokażemy Ci sposób, w jaki możesz to osiągnąć.

Przeczytaj więcej

14 sposobów na to, jak przestać odkładać na później


Jak nie odkładać na później? Jak wygrać z prokrastynacją? 

Nie ma żadnej magicznej sztuczki. Wszystko zależy od Ciebie oraz od tego, co uniemożliwiało Ci do tej pory działanie. Musisz więc zastanowić się, dlaczego odkładasz na później, czyli znaleźć przyczynę, usunąć ją, wyznaczyć plan działania (a raczej pierwsze małe kroki) i zacząć działać. To tak w dużym skrócie.

Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie odkładamy

Oto 10 przyczyn. Jeśli masz problem z odkładaniem na później tego, co wiesz, że trzeba zrobić, zobacz, która z nich może Cię dotyczyć.

Przeczytaj więcej

Jak zaplanować tydzień tak, by to, co robimy miało sens?

Jeśli w niedzielę po południu zaczynasz stresować się pracą, bo nie wiesz, czy ze wszystkim zdążysz albo ilość obowiązków sprawia, że odechciewa Ci się robić cokolwiek, to nie stresuj się tyko po prostu ją zaplanuj.

Jak zaplanować tydzień tak, by to, co robimy miało sens?
Potrzebujesz dosłownie 30 minut i kartki papieru na zaplanowanie następnych 7 dni, a oszczędzisz godziny w skali tygodnia. To nasze doświadczenie i innych osób prowadzących swoje firmy, z którymi rozmawiamy.

Przeczytaj więcej

Jak skutecznie zaplanować rok i zrealizować swoje cele?

CZY WIESZ, JAK SKUTECZNIE ZAPLANOWAĆ ROK? 
DZIELĘ SIĘ SWOJĄ METODĄ: KROK PO KROKU I MAM DLA CIEBIE SPECJALNE PLANERY Z DATAMI!.

Mamy rok 2019. To fakt. Podejrzewam, że już zaplanowałaś/eś część spraw na rok 2019, ale jeśli jeszcze „nie miałeś na to czasu” :), albo brakowało Ci idealnego planera, to właśnie teraz jest ostatni moment na to, żeby wejść w posiadanie jakiegoś chwilowego substytutu Norinommo typu zwykły terminarz albo chociaż kalendarz miesięczny i wszystko zaplanować „tak jak trzeba”. Czyli jak? 

Przeczytaj więcej