Planowanie, rozwój osobisty, rozwój biznesu oraz organizacja życia

Jak zaplanować tydzień tak, by to, co robimy miało sens?

Jeśli w niedzielę po południu zaczynasz stresować się pracą, bo nie wiesz, czy ze wszystkim zdążysz albo ilość obowiązków sprawia, że odechciewa Ci się robić cokolwiek, to nie stresuj się tyko po prostu ją zaplanuj.

Jak zaplanować tydzień tak, by to, co robimy miało sens?
Potrzebujesz dosłownie 30 minut i kartki papieru na zaplanowanie następnych 7 dni, a oszczędzisz godziny w skali tygodnia. To nasze doświadczenie i innych osób prowadzących swoje firmy, z którymi rozmawiamy.

Przeczytaj więcej

Produktywność Krok po Kroku. Zaczynaj z wizją końca. Co zrobić, żeby w końcu wydać książkę?


Co dwa tygodnie w poniedziałek znajdziesz  na naszych stronach nową wskazówkę z cyklu PRODUKTYWNOŚĆ KROK PO KROKU, która pomoże Ci działać szybciej, sprawniej  i produktywniej. To są drobne, ale ważne kroki na drodze do Twojej maksymalnej produktywności. Produktywność to temat słoń, ale my serwujemy go powoli, małymi kęsami. Dwa tygodnie to wystarczający czas, aby nabrać biegłości i wdrożyć daną wskazówkę w swoje życie, a już na pewno zaobserwować pierwsze pozytywne efekty.

Dzisiaj Krok 6. Zawsze planuj z wizją końca, czyli jak np. w końcu napisać książkę.

Przeczytaj więcej

Produktywność Krok po Kroku. Praca w blokach czasowych i grupowanie zadań

Wracamy z cyklem wskazówek dotyczących efektywnego działania, które pojawiały się na naszej stronie pod hasłem Zasady efektywności. Od dzisiaj, co dwa tygodnie w poniedziałek znajdziesz na naszej stronie nową wskazówkę z cyklu PRODUKTYWNOŚĆ KROK PO KROKU, która pomoże Ci działać szybciej, łatwiej i produktywniej. To będą drobne, ale ważne kroki na drodze do Twojej maksymalnej produktywności. Produktywność to temat słoń, ale my zaserwujemy go powoli, małymi kęsami. Dwa tygodnie to wystarczający czas, aby nabrać biegłości i wdrożyć daną wskazówkę w swoje życie, a już na pewno zaobserwować pierwsze pozytywne efekty.

Dzisiaj krok 4.: Praca w blokach i grupowanie zadań.

Przeczytaj więcej

Jak skutecznie zaplanować rok i zrealizować swoje cele?

CZY WIESZ, JAK SKUTECZNIE ZAPLANOWAĆ ROK? 
DZIELĘ SIĘ SWOJĄ METODĄ: KROK PO KROKU I MAM DLA CIEBIE SPECJALNE PLANERY Z DATAMI!.

Mamy rok 2019. To fakt. Podejrzewam, że już zaplanowałaś/eś część spraw na rok 2019, ale jeśli jeszcze „nie miałeś na to czasu” :), albo brakowało Ci idealnego planera, to właśnie teraz jest ostatni moment na to, żeby wejść w posiadanie jakiegoś chwilowego substytutu Norinommo typu zwykły terminarz albo chociaż kalendarz miesięczny i wszystko zaplanować „tak jak trzeba”. Czyli jak? 

Przeczytaj więcej

Planery na rok 2019 do samodzielnego druku. Miesięczne i tygodniowe z datami.

SPECJALNIE DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIŚMY PLANERY NA ROK 2019 DO DRUKU. MIESIĘCZNE I TYGODNIOWE. CO TY NA TO?

Jeśli nie czytałeś jeszcze posta o tym, jak skutecznie zaplanować rok, to zapewne nie wiesz również, że przygotowaliśmy dla Ciebie 4 planery na rok 2019 do samodzielnego druku. 

Przeczytaj więcej

Jak pracować efektywnie? Zasada nr 3.

Zasada efektywności nr 3.

Dzisiaj kolejna z zasad efektywnej pracy.

Jak mówi B. Tracy „Kiedy pracujesz, pracuj”.  Każdy słyszał to już milion razy, ale nadal wiele osób ma problem z realizacją tego zadania. Przyczyny są różne. Współczesny świat nie sprzyja rozwijaniu w nas skupienia. Co chwilę jesteśmy bombardowani tysiącem komunikatów. Jeśli sami nie stworzymy sobie środowiska sprzyjającego pracy i nie zaczniemy ćwiczyć się w skupianiu na niej w przeznaczonym na na to czasie, nikt za nas tego nie zrobi. 

Przeczytaj więcej

Jak pracować efektywnie? Zasada nr. 2

Każdego dnia przystępuj do pracy z przygotowanym wcześniej planem działań. Możesz go wykonywać rano, ale najlepszą porą jest moment, gdy kończysz dzień pracy. Poświęć chwilę na przygotowanie planu na kolejny dzień. 

Przeczytaj więcej

Jak pracować efektywniej? Zasada nr 1.

Efektywność, czyli jak sprawić, by wykonywana praca w jak najkrótszym czasie pozwalała Ci osiągnąć zmierzone cele? 
Zanim jednak do tego przystąpisz, pierwsza najważniejsza sprawa... 


Przeczytaj więcej

Planner Norinommo vs zwykły terminarz

Dzisiaj coś dla tych, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem: planner czy zwykły terminarz. Zbliża się weekend, a więc mamy nadzieję, że będziecie mieli więcej czasu, aby podjąć właściwą decyzję :-) 

Czym więc różni się planner NORINOMMO od zwykłego terminarza? 

Przeczytaj więcej

Jak planować budżet, by stać się niezależnym finansowo?

Nieważne, czy jesteś w związku, czy prowadzisz swój budżet samodzielnie. Niezależnie od tego, ile masz lat i jaką sytuację finansową (zakładając, że masz do czynienia z jakimikolwiek kwotami pieniędzy), domyślam się, że przynajmniej kilka razy w życiu podjąłeś już próby oszczędzania, zwiększania zarobków czy planowania wydatków. Jeśli nie, to nie szkodzi. Zawsze jest dobry moment, aby zacząć to robić. Jeśli jednak podejmowałeś w przeszłości takie próby, ale wcześniej czy później okazywało się, że nie przynoszą one zamierzonych efektów, być może wynikało to z tego, że nikt nie podpowiedział Ci, jak się za to zabrać z głową.


Przeczytaj więcej

Czy zawsze wiesz, gdzie są Twoje pieniądze?

Nie mogę uwierzyć, że dzisiaj kończymy pierwsze półrocze 2017 roku, dopiero był styczeń. Oznacza to dzień podsumowań dotyczących m.in. celów półrocznych oraz finansów zarówno prywatnych, jak i firmowych.  I chociaż w przypadku tych drugich, korzystamy z systemów zainstalowanych w firmie, pracy księgowego oraz zestawień na rachunkach bankowych, to w tej kwestii od lat moje podejście pozostaje niezmienne.

Przeczytaj więcej

Planowanie tygodnia vs nie potrafię żyć wg planu

„Po kilku latach mogłem przenieść swój dzień samoorganizacji na piątek rano i zapomnieć o pracy aż do poniedziałkowego poranka. To nieprawdopodobne, jak wiele mogę zdziałać, jeśli poświęcę wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie pracy. I odwrotnie - robię niezmiernie mało, jeśli swojej pracy wcześniej nie zaplanuję. Wolę pracować ściśle według planu przez cztery i pół dnia i coś osiągnąć niż pracować przez cały tydzień bez efektów”. Tak o swoim sposobie na przekucie wytężonej pracy w widoczne  efekty mówił Frank Bettger, jeden z najlepiej zarabiających handlowców w Stanach Zjednoczonych. 

Przeczytaj więcej

Jak zaplanować tydzień? Czynności powtarzalne w planerze Norinommo. Nasze wskazówki.


Jednym z elementów każdego z plannerów Norinommo jest Tygodniowy plany zajęć powtarzalnych. Stworzyliśmy go z myślą o osobach, które lubią mieć w jednym miejscu podgląd wszystkich powtarzających się zajęć z całego tygodnia lub tych, które chcą poprawić swoją organizację i nauczyć się wyznaczać czas na konkretne cotygodniowe zadania. Każdy kto ma już planner Norinommo, na stronach 16. i 17. (nie zależnie od modelu) znajdzie dwa takie plany. Jak z nich korzystać? 

Przeczytaj więcej

Planner tygodniowy PRO - dla BLOGERÓW, FREELANCERÓW, ale nie tylko

Planner tygodniowy PRO to planner, którego do tej pory nie było!

Wymyśliłam go i zaprojektowałam na bazie swoich wieloletnich doświadczeń zawodowych, będąc m.in. autorką ponad 30 książek, szkoleniowcem i projektantką.

To zupełnie nowy sposób planowania zadań. Jest idealny dla freelancerów, blogerów, osób wykonujących wolne zawody, a także tych którzy po prostu lubią pracować, skupiając się głównie na zadaniach do wykonania.

Jeśli lubisz pracę w trybie zadaniowym - głównie skupiasz się na zadaniach do wykonania - i nie potrzebujesz korzystać każdego dnia z harmonogramu, to planner tygodniowy PRO będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zaprojektowałam go tak, abyś każdego dnia miał do dyspozycji jak najwięcej miejsca na planowanie zadań i ustalenie priorytetów. 

Przeczytaj więcej

Matryca (tablica) Eisenhowera

Matryca (Tablica) Eisenhowera. Dzisiaj kilka słów na temat tego cudownego wynalazku, z którego korzystam od jakiegoś czasu. Ten system organizacji zadań postanowiłam zaimplementować do jednego z naszych planerów – dzienny CEO. Dzięki niemu możesz nauczyć się lepiej zarządzać swoim zadaniami i osiągać więcej, odzyskując czas, który wcześniej przeciekał Ci przez palce. Moim zdaniem warto zapoznać się z tą metodą i wypróbować ją przy najbliższej możliwej okazji – najlepiej planując nadchodzący tydzień.

Jeśli nie masz jeszcze plannera, nie szkodzi. 

Przeczytaj więcej

Zaplanuj z nami rok 2017 rok

Tak jak ja potrzebujesz narzędzia do organizacji czasu? Należysz do elitarnej grupy miłośników tradycyjnych rozwiązań? Dobrze trafiłeś. Na ten rok zaprojektowałam trzy, jeszcze pachnące świeżością plannery na 2017 rok dla przedsiębiorczych kobiet i mężczyzn.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz plannera tygodniowego, czy dniowego oraz czy preferujesz pracę w trybie zadaniowym czy potrzebujesz każdego dnia również harmonogramu, na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Skoro tutaj trafiłeś, nie muszę Cię przekonywać, jak ważne jest wyznaczanie celów oraz planowanie zadań, które każdego dnia przybliżają Cię do realizacji tego, co dla Ciebie najważniejsze. 

Jeśli jesteś osobą aktywną zawodowo, wierzę, że każdego dnia zadania te konkurują ze sobą. Zawodowe z domowymi, domowe z osobistymi - tak,  doskonale wiem, jak to jest. Wiem też, że można sobie z tym poradzić przy dobrej organizacji. A jednym z jej elementów jest właśnie dobry planner, który pozwoli Ci wszystko posegregować wg kategorii, zastanowić się, ustalić priorytety, kolejne kroki i działać z poczuciem, że pamiętasz o tym,  co ważne i że masz kontrolę nad swoim sprawami, a nie one nad Tobą. 

Czy plannery, które chcę Ci zaproponować są idealne? Uważam, że pomogą Ci w tym wszystkim o czym napisałam przed chwilą, ale tylko pod jednym warunkiem: BĘDZIESZ Z NICH KORZYSTAĆ i faktycznie wykorzystasz wszystkie możliwości, jakie dają - w końcu za to wszystko płacisz, tak? Grzech nie skorzystać :) 

Co więc dostajesz?

Przeczytaj więcej

Planer miesieczny do wydrukowania

W filmie „3 rzeczy, bez których nie odniesiesz sukcesu”  wspomniałam o planerze miesięcznym do samodzielnego wydrukowania, który m.in.  
ułatwi Ci monitorowanie postępów i  zdyscyplinuje Cię do działania, a do tego możesz oczywiście wykorzystać go do planownia codziennych zajęć. 

Jeśli podoba Ci się ten pomysł i chcesz pobrać taki planner, kliknij tutaj.

Miłego planowania! 

Przeczytaj więcej

4 książki, które koniecznie powinnaś przeczytać w 2016 roku

Dzisiaj odrobina inspiracji książkowych na 2016 rok.

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i jest to czas, w którym wiele z nas robi podsumowania, ale i zapisuje pierwsze postanowienia noworoczne. W tym okresie wiele z nas patrzy w przyszłość z ufnością, ale momentami może pojawić się maciupeńki niepokój, i to zupełnie normalne. Dlatego pomyślałam, że przygotuję dla Was 4 propozycje książkowe, które z całego serca mogę polecić każdej z Was. A zwłaszcza tym, które bardzo chcą coś zmienić w swoim życiu w nadchodzącym roku, ale nie wiedzą od czego zacząć. Chcemy przecież, żeby nasze postawienia noworoczne przybrały realny kształt, a nie pozostały jedynie zapiskiem na skrawku papieru, prawda?

Przeczytaj więcej