Planowanie, rozwój osobisty, rozwój biznesu oraz organizacja życia

14 sposobów na to, jak przestać odkładać na później


Jak nie odkładać na później? Jak wygrać z prokrastynacją? 

Nie ma żadnej magicznej sztuczki. Wszystko zależy od Ciebie oraz od tego, co uniemożliwiało Ci do tej pory działanie. Musisz więc zastanowić się, dlaczego odkładasz na później, czyli znaleźć przyczynę, usunąć ją, wyznaczyć plan działania (a raczej pierwsze małe kroki) i zacząć działać. To tak w dużym skrócie.

Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie odkładamy

Oto 10 przyczyn. Jeśli masz problem z odkładaniem na później tego, co wiesz, że trzeba zrobić, zobacz, która z nich może Cię dotyczyć.

Przeczytaj więcej

Poza strefą komfortu jest bezpieczniej

Właśnie wczoraj zastanawiałam się nad tym, jak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy pracowałam nad poszerzaniem swojej strefy komfortu. Pamiętam, jak jakieś 8 lat temu wykonanie telefonu do mojego redaktora przyprawiało mnie o zawał serca. Nadal nie jest to moja ulubiona forma kontaktu, ale...

Przeczytaj więcej

Luty z Kamilą Rowińską

No i mamy Luty. Dasz wiarę?

Ten miesiąc w plannerach rozpoczynamy słowami Pani Kamili Rowińskiej (wspaniałego trenera, coacha, inwestora, autorki bestsellerów, businesswoman. ) I nie jest to przypadek. Projektując plannery wzięliśmy pod uwagę to, że po styczniowym zapale i planach na nadchodzące miesiące, może pozostać już tylko kurz (cóż, takie są statystyki), a luty dla wielu osób będzie miesiącem krytycznym.

Czy wytrwamy w realizacji swoich celów, czy odpuścimy?

Pomyśleliśmy więc, że w tym momencie przyda się wsparcie od kogoś wyjątkowego. Ta kobieta ze swoją energią, wiedzą i siłą potrafi zmotywować chyba każdego!

Nawiasem mówiąc Pani Kamila otrzymała nasze plannery z prośbą o opinię i poza tym, że powiedziała, że są bardzo ładne, dodała: „korzystam teraz z elektronicznego jednak gdybym chciała przejść na papierowy wybrałabym Wasz!”  


Przeczytaj więcej