O nas

Norinommo – wszystko, co ważne

Tworzymy planery i notesy dla przedsiębiorców i biznesu. 

Witaj!

Skoro trafiłeś na tę stronę, to pewnie chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na nasz temat. Najlepiej opowie Ci o tym, sama założycielka: 

Od 16 lat jestem związana z biznesem, czy to prowadząc firmy, czy będąc wspólnikiem, czy freelancerem (napisałam 34 książki, pracowałam jako DTP-owiec, grafik, fotograf). Mam doświadczenie we współpracy z ogromnymi międzynarodowymi gigantami, jak i mniejszymi firmami. Rozumiem, że kierowanie spółką wygląda inaczej niż prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, nawet jeśli zatrudnia ona kilkanaście osób.  

Jestem przedsiębiorcą takim jak Ty i tysiące innych osób – mam mnóstwo spraw na głowie, długą listę obowiązków i niejedną nieprzespaną noc z powodu zamartwiania się o sprawy biznesowe. Jestem też pełna satysfakcji i zadowolenia, gdy wiem, że realnie pomagam swoim klientom.

Doskonale rozumiem, jak to jest, gdy pracujesz z domu nad projektem i musisz zorganizować swój czas samodzielnie. Wiem też, jak to jest, gdy prowadzisz firmę sam, jak ze wspólnikami, a jak, gdy zaczynasz zatrudniać pierwszych pracowników, a potem gdy Twój zespół tworzy kilkanaście osób. Wszystko to rozumiem.

W wiecznym niedoczasie próbowałam zapanować nad chaosem dnia codziennego – notowałam, zapisywałam, ustawiałam przypomnienia, robiłam listy to-do i przyklejałam post-iny wszędzie, gdzie się dało. Wszystko po to, by mieć kontrolę nad tym, co dzieje się wokół mnie. Niestety zamiast oczekiwanej kontroli – miałam jedynie chaos. Chaos, który sprawiał, że zamiast skupiać się na tym, co naprawdę ważne, traciłam energię na zapanowanie nad bałaganem i pamiętaniem o tym, gdzie co zapisałam.

Pewnego wieczoru okazało się, że nie mogę nigdzie znaleźć adresu, który zapisałam podczas rozmowy telefonicznej z klientem. Następnego ranka miałam spotkać się tam z nim i omówić osobiście ważny kontrakt. Przeszukałam notatnik, kalendarz, teczkę z dokumentami, całą zawartość torebki i samochodu. Kartka z adresem przepadła jak kamień w wodę. Niby nic wielkiego - wystarczyło zadzwonić rano do klienta i potwierdzić adres. Ale tego wieczoru poczułam, że to już za dużo, że tak dłużej być nie może. Gdy zobaczyłam na stole, ilu rzeczy potrzebuję, żeby zapanować nad tym, co dzieje się w firmie, dosłownie się przeraziłam – kalendarz, notatniki do każdego tematu, kartki samoprzylepne, aplikacja w telefonie, teczka na drobiazgi i nie wiadomo, co jeszcze – uświadomiłam sobie, że korzystanie z tych wszystkich narzędzi naraz powoduje u mnie jeszcze większy chaos. Poczułam się zmęczona, a jednocześnie wiedziałam, że coś muszę z tym zrobić.

Oczywiście najpierw szukałam gotowego rozwiązania na rynku, jednak żaden z dostępnych planerów czy kalendarzy nie był przystosowany do zadań i problemów, z jakimi na co dzień spotykają się przedsiębiorcy, managerowie czy freelancerzy. Zaczęłam więc korzystać ze specjalnie przygotowanego na moje potrzeby zeszytu do planowania, a kopie kartek podsyłałam znajomym, którzy podobnie jak ja szukali rozwiązania pomagającego uporządkować natłok codziennych spraw.

Nic spektakularnego – pomyślisz. I masz rację - nie dostałam, żadnego olśnienia, nie wyskoczyłam zza biurka, krzycząc „Eureka”! Pracowałam nad planerem dzień po dniu, testując go na żywym organizmie jakim jest firma. Pomyślałam, że skoro ja potrzebuję narzędzia, które pozwoli mi trzymać wszystkie ważne sprawy w jednym miejscu, to może inni też tego potrzebują. Kopie planera przekazywałam więc kolejnym freelancerom, managerom i właścicielom firm. Przez długie miesiące zespół projektowy analizował feedback od użytkowników i wprowadzał poprawki do pierwszych wersji planera. Nic, co w nim znajdziesz,  nie jest kwestią przypadku. To wypracowany przez lata układ bazujący na doświadczeniach setek przedsiębiorców i managerów - takich jak Ty. 


W międzyczasie w moim życiu pojawiła się ciężka choroba. To doświadczenie – choć bardzo trudne – pokazało mi, jak istotne jest, by skupiać się w życiu na tym, co NAPRAWDĘ ważne. Wtedy w szpitalach, gdy przechodziłam kolejne operacje, a moje przerażenie mieszało się z bezradnością, po raz drugi zrozumiałam coś bardzo ważnego – to, że zapanować nad chaosem to jedno, a odnaleźć w tym chaosie to, co naprawdę ważne – to drugie. Brać z życia pełnymi garściami, działać, rozwijać się, spełniać marzenia, osiągać cele – to jest ważne. Dlatego dołożyłam wszelkich starań, aby planer przypominał Ci o tym każdego dnia. W końcu nie chodzi o to, by pracować do upadłego, wypełnić swój terminarz co do minuty, ale o to, by zaplanować w swoim dniu czas na rzeczy istotne – priorytet, który przybliża Cię do wyznaczonego sobie celu, czas, by o siebie zadbać albo zadzwonić do dawnego przyjaciela. Inaczej nasze życie będzie jedynie listą zadań do odhaczenia.

Dlatego stworzyłam Norinommo – planner, terminarz i notes w jednym. Tak, abyś zawsze miał pod ręką to, co dla Ciebie ważne – zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Chciałabym, żeby każdy przedsiębiorca, manager czy freelancer mógł powiedzieć „To był dobry rok!”,  przeglądając zapiski w swoim kalendarzu. Aby nie mówił „udało mi się”, ale „zrobiłem to!” - świadomie, wybierając to, co naprawdę ważne. Chciałabym, żebyś dzięki dobrej organizacji i planowaniu miał w końcu czas w życiu na to, co jest dla Ciebie ważne. Bo po coś przecież żyjemy, prawda?  Pozwól mi wspierać Cię w tym procesie. Pracując z Norinommo, zobaczysz, jak szybko osiągniesz spokój, poczucie kontroli nad chaosem dnia codziennego i zrealizujesz SWOJE prawdziwe cele.

Tego Ci życzę!

Anna Owczarz-Dadan

Założycielka i główna projektantka marki